Login:

Logując się, akceptuję OWU | Przypomnij hasło

Zaatakować pomimo tego?


Poziom 115
Punkty życia
100 %
Doświadczenie
48.48 %
Siła
427
Władanie bronią
593
Zręczność
833
Budowa fizyczna
427
Charyzma
818
Inteligencja
92
Pancerz 15691
Obrażenia 405 - 467
Ostrzeżenie

Ten przedmiot stanie się związany duszą, jeśli go założysz!Charakterystyka

██████████████████████
██████████████████████
██████████████████████
██████████████████████
POLONIA 1911 WARSZAWA
STO LAT TRADYCJI


NARODOWE SIŁY ZBROJNE
Cel był jeden: niepodległa Polska. Metodą zaś bezkompromisowy opór cywilny i zbrojny przeciwko wszystkim okupantom i ich kolaborantom. Nie ugięły ich represje i terror okupantów. Do walki przystępowały kolejne tysiące młodych patriotów, którzy tworzyli nowe grupy oporu. Przyszedł moment ich zjednoczenia. Tak powstały Narodowe Siły Zbrojne.
Opierając się jedynie na sile i determinacji własnego narodu zbudowali liczącą prawie 90 tysięcy żołnierzy armię, która stanęła do nierównej walki z Hitlerem i Stalinem, z dwoma najpotężniejszymi państwami i armiami Europy. Bez pieniędzy i instrukcji z Londynu...
Likwidowali okupantów i kolaborantów. Stworzyli wywiad, podziemną administrację, szkolnictwo wojskowe, ponad 100 czasopism, własny system pomocy osobom represjonowanym i ich rodzinom. Propagandą antykomunistyczną i walką partyzancką zadawali wrogowi kolejne ciosy. Atakowali okupacyjne wojska, likwidowali kolaborantów i członków komunistycznego aparatu represji. Zajmowali miasta i wioski, rozbijali posterunki okupanta, uwalniali z więzień ofiary czerwonego terroru.
Po 1945 roku znowu musieli stoczyć nierówną walkę z wielokrotnie silniejszym wrogiem. Dla wielu z nich ta walka trwała nieprzerwanie od 1939 roku. Zapłacili za nią ogromną cenę.
Ich winą był żarliwy patriotyzm, wiara w Boga, umiłowanie wolności... To wystarczyło by każdy z nich był w komunistycznej Polsce wyjęty spod prawa. Dla schwytanych żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych komuniści byli bezlitośni. Przygotowywali im procesy pokazowe, wyroki śmierci, długoletnie więzienie i katorgę. Wielu zamordowali bez sądu.
Nie mogąc zabić wszystkich usiłowali pogrzebać i zohydzić pamięć o nich, pozbawić ich godności i dobrego imienia. Uruchomili swój gigantyczny aparat propagandy dla walki z legendą o Narodowych Siłach Zbrojnych. W setkach propagandowych książek, artykułów i filmów najwierniejsi żołnierze Rzeczpospolitej zostali przedstawieni jako najgorsi renegaci. Ale prawda przetrwała... Mówmy ją głośno. Bądźmy dumni z naszego dziedzictwa, bądźmy jego godnymi kontynuatorami.
Ten hołd składamy najwierniejszym z wiernych, niezłomnym żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych.
TWARDYM JAK STAL.

HUZARZY ŚMIERCI